04 / Листопад, 2021

До Асоціації міст України звертаються територіальні громади через критичну ситуацію із забезпеченням медичним киснем закладів охорони здоров’я, які надають медичку допомогу хворим на коронавірусну хворобу.
АМУ, поділяючи стурбованість громад, 3 листопада звернулася до Прем’єр-Міністра України з проханням вжити невідкладних заходів врегулювання на державному рівні питання безперебійного постачання кисню в медичні заклади та виділити додатково з державного бюджету кошти.
Асоціація міст України наголошує, що найважливішим завданням в умовах поширення коронавірусної хвороби є збереження безперервності надання медичних послуг населенню. Лист АМУ
Верховна Рада України 4 листопада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет на 2021 рік" щодо збільшення видатків на закупівлі, проектування та встановлення кисневих станцій» (законопроєкт №5460).
АМУ вітає таке рішення Парламенту! Адже під час активізації поширення вірусу COVID-19 і щоденного зростання кількості госпіталізованих хворих безперебійне забезпечення киснем закладів охорони здоров’я є питанням національної безпеки та першочерговим для вирішення.

Довідково.
Прийнятими змінами збільшено на 800 млн грн доходи загального фонду державного бюджету за кодом бюджетної класифікації 14070000 «Податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів». Також збільшено на 800 млн грн обсяг бюджетних призначень Міністерства охорони здоров’я України за загальним фондом державного бюджету – передбачено видатки розвитку за двома новими бюджетними програмами:
«Централізовані закупівлі кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я» у обсязі 650 млн грн;
«Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій» у обсязі 150 млн грн.
Аналітичний центр АМУ

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)