27 / Липень, 2017
Уряд своїми розпорядженнями від 12 липня та 19 липня затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Рішення прийняте відповідно до статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».
Згідно з розпорядженням 463-р від 12 липня 2017 року Уряд спрямував із спеціального фонду державного бюджету 1,67 млрд грн на соціально-економічний розвиток регіонів на конкретно визначені заходи відповідно до звернень народних депутатів України, органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій (Додаток 1) та 236,6 млн грн розподілив між місцевими бюджетами для формування та затвердження переліків об’єктів та заходів відповідними місцевими держадміністраціями, виконавчими органами відповідних рад (Додаток 2).
Розпорядженням від 19 липня 2017 року №484-р передбачено розподіл відповідної субвенції по регіонах на конкретно визначені заходи у обсязі 172,8 млн грн (Додаток 1) та 26,2 млн грн на місцеві бюджети для формування та затвердження переліку на місцях (Додаток 2).
Нагадаємо, раніше своїм розпорядження від 11 травня 2017 року № 310-р Кабінет Міністрів України виділив майже 1 млрд грн регіонам на здійснення конкретно визначених заходів (Додаток 1) та 129 млн грн для розподілу коштів на місцях (Додаток 2).
Асоціація міст України вітає таке рішення Уряду, оскільки це дозволить відремонтувати низку об’єктів житлово-комунального господарства, що знаходяться в критичному стані, врегулювати проблемні питання громад в галузі освіти та охорони здоров’я, які неодноразово порушувалися Асоціацією міст України на робочих нарадах в Мінфіні, МОН та МОЗі, а також на Комітетах Верховної Ради України.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на соціально-економічний розвиток окремих територій за рахунок коштів загального фонду державного бюджету передбачено 1,5 млрд грн та 2,5 млрд грн за рахунок спеціального фонду.
Крім того, 13 липня 2017 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», який направлено на підпис Президенту. У відповідності до нього видатки розвитку державного бюджету за загальним фондом по бюджетній програмі «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» (КПКВК 3511210) збільшено на 1 млрд грн, які у разі підписання Закону будуть спрямовані на соціально-економічний розвиток регіонів.
До відома, за даними Державної казначейської служби, станом на 01 липня 2017 року органами Державної казначейської служби України на рівень місцевих бюджетів по субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій направлено асигнувань на суму 528,5 млн грн.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)