12 / Січень, 2024

Серед питань, зазначених учасниками XVII Українського муніципального форуму у зверненні до центральних органів влади:

забезпечення умов для збереження кадрового потенціалу на тимчасово окупованих територіях для реалізації державних функцій у сферах освіти та охорони здоров’я. 

10 січня 2024 року роботу медзакладів тимчасово окупованих громад обговорили під час двох заходів на центральному рівні.

Координаційний штаб з питань деокупованих територій під головуванням Віце-прем'єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук заслухав Ларису Оленковську, Виконавчу директорку Херсонського РВ Асоціації міст України.

Лариса Оленковська акцентувала увагу на нагальності підтримки медичних працівників, які залишилися на тимчасово окупованих територіях і не пішли на співпрацю з агресором, й зазначила, що це важливо у контексті заходів із деокупації для збереження кадрового потенціалу при відновленні надання медичних послуг.

За результатами засідання:

- прийнято рішення про визначення особливостей фінансування закладів охорони здоров’я трьох категорій: на тимчасово окупованих територіях, релокованих в інші громади та тих, що натепер перебувають в зоні бойових дій;

- обговорено варіант фінансування заробітної плати медичним працівникам на окупованих територіях через надання окремої субвенції, як у сфері освіти;

- заплановано  додаткову нараду за участі представників Міністерства охорони здоров’я України та обласних військових адміністрацій в Донецькій, Луганській, Херсонській і Запорізькій областях з проблематики кожного медичного закладу.

Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак представила Звіт НСЗУ за 2022-2023 роки.

Питання фінансування закладів охорони здоров’я окупованих громад підняла Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України.

Домовились створити робочу групу за участі представників Національної служби здоров’я України, тимчасово окупованих громад і громад з зони активних бойових дій, Асоціації міст України для напрацювання політики відповідних закладів охорони здоров’я для отримання пакетів медичних послуг.

Питанням забезпечення умов для збереження кадрового потенціалу на тимчасово окупованих територіях для реалізації державних функцій у сферах освіти та охорони здоров’я серед інших питань займається Секція розвитку тимчасово окупованих та деокупованих громад Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)