24 / Лютий, 2021
З 24 лютого 2021 року розпочалася вакцинальна кампанія від COVID-19.
Слід зазначити. що Україна отримала 500 000 доз вакцини Oxford/AstraZeneca. Ця вакцина - спільна розробка Оксфордського університету та британсько-шведської компанії AstraZenecа, що має потужності для виробництва в Індії. Вона випускається під назвою CoviShield, перекваліфікована ВООЗ та рекомендована до екстреного використання.
Дорожня карта визначає, що вакцинація від COVID-19 відбуватиметься у декілька етапів. Спочатку вакцинують усіх, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим. Серед пріоритетних груп — люди, найбільш уразливі до COVID-19 або від яких залежить життєдіяльність країни, надання допомоги громадянам та їхній захист. Здебільшого до цих груп входять ті, хто взаємодіє з великою кількістю людей, працівники системи охорони здоров’я, а також усі, хто ризикує отримати серйозні ускладнення. 
Таким чином, в першу чергу вакцинуватимуть:
  •  медиків ковідних лікарень;
  •  бригади швидкої допомоги;
  •  співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19;
  •  мешканців та персонал будинків для людей похилого віку;
  •  військових на фронті.
На цьому етапі вакцинація здійснюватиметься мобільними бригадами. За інформацією МОЗ України, 15-23 лютого 2021 року мобільні бригади пройшли практичні навчання з імунізації від COVID-19 вакцинами AstraZeneca (Covishield) та Pfizer/BioNTech. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.
Інформація про вакцинацію та вакцини від COVID-19 можна отримати на сайті: https://vaccination.covid19.gov.ua

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)