03 / Листопад, 2021
14 липня було створено Робочу групу Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з удосконалення правового регулювання діяльності асоціацій органів місцевого самоврядування з метою посилення їх інституційної спроможності.
Поштовхом до створення Робочої групи стало відхидення після розгляду у Комітеті законопроєкту №2668 від 23.12.2019, яким, фактично, пропонувалося нівелювати статус всеукраїнських асоціацій та послабити їх роль у захисті місцевого самоврядування.
Після отримання відгуків на цей законопроєкт, з яких більшість - негативні, зокрема і відгук АМУ, Комітет провів круглий стіл та створив відповідну Робочу групу.
До складу Робочої групи ввійшли представники Асоціації міст України - директор Центру впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход та аналітик АМУ Олександр Логінов.
8 листопада Робоча група почне напрацьовувати зміни до законодавства, що сприятимуть посиленню ролі асоціацій органів місцевого самоврядування у формуванні державної політики з питань функціонування місцевого самоврядування та захисту його інтересів.
АМУ послідовно виступала і виступає за розширення правових механізмів впливу асоціацій органів місцевого самоврядування на формування державної політики та впровадження ефективних механізмів для захисту прав місцевого самоврядування.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)