06 / Липень, 2018
4 липня відбулось чергове засідання Уряду, на якому  за поданням в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун було прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1107». Змінами відтерміновано  до 01 січня 2020 року розширення програми «Доступні ліки»,  в частині забезпечення пацієнтів лікарськими засобами, що використовуються під час трансплантації у доопераційний та післяопераційний періоди.
Програма почала існування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року №863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» у квітні 2017 року, коли запроваджено відшкодування вартості (реімбурсацію) лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет другого типу, бронхіальну астму. Урядова програма має назву «Доступні ліки». Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1107 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» було передбачено з 1 липня 2018 року розширення програми реімбурсації «Доступні ліки», шляхом включення до неї лікарських засобів, що використовуються під час трансплантації у доопераційний та післяопераційний періоди.
Відповідно  пояснювальній записці до проекту прийнятої урядової постанови такі зміни обгрунтовуються недостатністю  фінансових ресурсів у Державному бюджеті 2018 року.
Зміни будуть, також корелюватись із статтею 9 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Пунктом 5 прикінцевих та перехідних положень вищевказаного Закону встановлено, що до 31 грудня 2019 року реімбурсація здійснюється для визначеного Кабінетом Міністрів України переліку медичних станів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  З 1 січня 2020 року запроваджується реімбурсація вартості лікарських засобів, передбачених програмою медичних гарантій.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)