09 / Листопад, 2021

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України від 04.10.2021 № 2153, зареєстрований в Мін’юсті 07.10.2021 за №1306/36928, яким затверджено перелік організацій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Це працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. 

Працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепилися проти COVID-19 протягом цього періоду,  відсторонюються від роботи без збереження заробітної плати.

Наразі Міністерство оприлюднило інформацію про те, що розширено перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Зокрема це стосується:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.

Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року. 

Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 року № 595, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.

Згідно зі статтею 12  Закону України  «Про захист населення від інфекційних хвороб» та статтею 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. 

Держслужбовці та соціальні працівники, а також співробітники  стратегічно важливих підприємств можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації.  За матеріалами сайту МОЗ

Довідково.  За добу 08 листопада 2021 року в Україні зафіксовано 18988 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1183, медпрацівників – 426). Також за останню добу госпіталізовано 2967 осіб, померло 883 особи та одужало 16 609 осіб.

Від початку кампанії проведено усього 19 584 775 щеплень (одну дозу отримали 11546721 особа, дві - 8038054 особи). Старт вакцинації від COVID-19 в Україні відбувся 24 лютого 2021 року.  За оперативними даними МОЗ України на сьогодні, 8 листопада 2021 року, принаймні однією дозою від COVID-19 вакциновано майже 93% працівників шкіл. Двома дозами щеплено понад 492 тис. працівників закладів загальної середньої освіти, або 76,2%. 

Дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дотримання дистанції, носіння маски та користування антисептиками — рятує життя.

Асоціація міст України закликає органи місцевого самоврядування створити умови для вакцинації працівників та вакцинації населення,  а особливо груп ризику!

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)