03 / Жовтень, 2023

Розвитку та цифровізації інформації гірських громад Прикарпаття було присвячено конференцію, яку Асоціація міст України спільно з Всеукраїнською аерогеодезичною асоціацією провели 28 вересня в місті Яремче.

У заході взяли участь понад 50 представників органів місцевого самоврядування:, народні депутати, представники Держгеокадастру, Міндовкілля.

Андрій Мироняк, Яремчанський міський голова, привітав учасників заходу і побажав плідної роботи та напрацювання конструктивних рішень з проблемних питань діяльності громад.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, наголосив, що  особливі умови життєдіяльності гірських громад створюють специфічні проблеми, які необхідно вирішувати всім разом. Всебічний розвиток територіальних громад є життєвою необхідністю для Перемоги та подальшого вступу України до Євросоюзу,

Едуард Прощук, народний депутат, Голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, зауважив, що стихійні лиха останніх десятиліть спричинили довгостроковий негативний вплив на економіку гірських регіонів, а відсутність послідовної держполітики з комплексного їхнього розвитку призвела до збільшення диспропорцій за основними соціально-економічними показниками. «Ми повинні застосовувати досвід інших країн і памʼятати, що в нашому становищі ми повинні жити і працювати в країні, яка у війні. І попри це ми готуємось жити після перемоги, готуємось впроваджувати реформи, відбудовувати країну і регіони», - зазначив народний депутат.

Алла Ільєнко, заступник директора Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття - начальник відділу охорони земельних ресурсів Міндовкілля, докладно зупинилась на питаннях меж громад, земель лісового та природно-заповідного фонду - необхідність та проблеми встановлення.

Дмитро Макаренко, в.о. Голови Держгеокадастру, зазначив про міжнародне фінансування картографічних робіт та їх вплив на якісну інвентаризацію земель, містобудівну документацію та встановлення меж громади і населених пунктів.

Тетяна Григорович, представник Всеукраїнської аерогеодезичної асоціації, розповіла про шляхи отримання якісної оновленої картографічної основи в умовах воєнного стану.

Андрій Галайда, керівник департаменту НІГД Держгеокадастру, зупинився на можливостях використання Національної інфраструктури геопросторових даних для цифрового розвитку громади.

Юлія Заїченко, експерт TAPAS, координатор регіонів по реєстрах адрес, будівель та споруд (ЄДРА, ЄДРБС) зазначила, що органи місцевого самоврядування є першоджерелом адресних даних та даних про будівлі і споруди. Вона також зосередила увагу присутніх на наповненні нових базових реєстрів та їхній ролі.

За підсумками роботи Конференції серед нагальних питань визначені:

1. Необхідність розробки якісної картографічної основи для проведення містобудівних та землевпорядних робіт, адже їхнє проведення на застарілих даних лише поглибить існуючі проблеми.

2. Необхідність проведення робіт зі встановлення меж населених пунктів та громад як складової сталого розвитку громад.

3. Проблеми недостовірного внесення відомостей до бази ДЗК земель лісового фонду та природно-заповідного фонду, а також необхідність долучення до цієї роботи представників громад.

4. Необхідність всебічного впровадження геоінформаційних технологій громад.

Асоціація міст України ініціюватиме продовження роботи з Держгеокадастром щодо сприяння органам місцевого самоврядування в отриманні оновленої картографічної основи в державних інституціях та залученню міжнародних партнерів до фінансування даного виду робіт.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)