11 / Березень, 2021
11 березня в Києві розпочалося засідання Секції АМУ з питань земельних ресурсів. Захід проводиться Асоціацією міст України в рамках Проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) спільно з Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру і її підпорядкованим Державним підприємством «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».
 
Засідання організовано згідно рекомендацій МОЗ щодо дотримання заходів протиепідеміологічної безпеки, зокрема соціальної дистанції між учасниками.
 
Учасники: директор Аналітичного Центру АМУ Ярослав Рабошук, перший заступник Голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко, в.о. директора ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Тетяна Медвецька, радник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Сергій Біленко, кандидат технічних наук, автор-розробник ГІС Платформи Softpro Андрій Черін, член громадської ради парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Руслан Голуб, експерти та спеціалісти з питань земельних ресурсів у територіальних громадах.
На заході учасники ознайомляться з актуальними законопроєктами з питань земельних відносин; станом реформування та децентралізації у земельній сфері; розглянуть сучасні підходи до управлінських рішень в ГІС та інтеграцію геопросторових даних. 
Роботу Секції відкрив директор Аналітичного Центру АМУ Ярослав Рабошук. Він привітав учасників секції та зауважив, що організований захід допоможе представникам територіальних громад розібратися у законодавчих змінах. 
Про стан реформування Держгеокадастру та децентралізацію у земельних відносинах учасникам розповів Анатолій Мірошниченко. Він звернув увагу на основні положення законопроєкту «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194 , який, серед іншого, передбачає розширення повноважень органів місцевого самоврядування з питань земельних ресурсів. 
Тетяна Медвецька зазначила, що Асоціація міст України ще рік тому піднімала питання реєстрації земель, зокрема, щодо передачі повноважень органам місцевого саморвядування з проведення такої процедури. Також вона закликала представників територіальних громад надавати першому заступнику Голови Держгеокадастру пропозиції та зауваження з цього питання для їх подальшого опрацювання в профільному Комітеті.
Сергій Біленко акцентував увагу на основних аспектах законопроєкту №2194. Він зазначив, що головна ідея законопроєкту - суттєве збільшення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами: передача земель за межами населених пунктів з державної у комунальну власність, надання функцій зі здійснення контролю за використанням та охороною земель, повноважень зі зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності (за межами населених пунктів), затвердження детальних планів територій. С.Біленко зауважив, що у комунікації з народними депутатами представникам громад слід наголошувати на необхідності прийняття цього законопроєкту, оскільки вже наступного тижня він має розглядатися у Парламенті.
Під час панельної дискусії спікери відповіли на питання представників громад, обмінялися досвідом та практичними кейсами, які виникають у роботі.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)