29 / Листопад, 2016

Асоціацією міст України 23-24 листопада 2016 року у м. Харкові був проведений Форум місцевого самоврядування «Секторальні реформи в призмі децентралізації: місцеві фінанси, сталий розвиток, земля та майно, житлово-комунальне господарство».

 

Під час роботи форуму працювала, зокрема, і секторальна робоча група «Житлово-комунальне господарство», у роботі якої прийняло участь 57 посадових осіб місцевого самоврядування.

Модерував роботу секторальної групи Катриченко Олександр Володимирович, заступник Криворізького міського голови, який привітав учасників групи з початком роботи та представив досить ґрунтовну презентацію досвіду роботи у сфері житлово-комунального господарства, а саме в частині надання послуг з обслуговування та управління багатоквартирними житловими будинками у м. Кривий Ріг.

Бачення перспектив розвитку галузі житлово-комунального господарства, цілі і завдання, які стоять перед Мінрегіоном, та досягнуті результати представила С.Старцева, заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики – начальник управління житлової політики Мінрегіону. Після її виступу, згідно з програмою відбулася жвава дискусія, під час якої були учасниками групи та виступаючою були обговорені найважливіші питання галузі житлово-комунального господарства. У зазначеній дискусії прийняла участь і Н.Хоцянівська, начальник управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону.

По закінченню дискусії, аналітиком Центру аналізу та розробки законодавство Асоціації міст України Олегом Гарником була представлена Стратегія галузі «Житлово-комунальне господарство», для чого була підготована спеціальна презентація. Під час презентації Стратегії, учасники групи ознайомились з баченням Асоціацією міст України основних проблем галузі, стратегічного бачення майбутнього галузі, були також окреслені стратегічні цілі та шляхи їх досягнення, ризики та сприятливі фактори на цьому шляху. В процесі жвавого обговорення, учасниками групи було запропоновано включити до Стратегії положення щодо необхідності забезпечення галузі фахівцями, які отримають вищу освіту за напрямком «Житлово-комунальне господарство», оскільки істотно відчувається брак якраз спеціалістів з профільною освітою.

Окрім того, під час роботи секторальної групи були проведені вибори голови секції, яким був обраний Катриченко Олександр Володимирович, заступник Криворізького міського голови. Присутні відзначили професіоналізм та лідерські якості обраного голови секції, які він продемонстрував під час роботи групи.

По закінчення роботи у секторальних групах, відбулося заключне засідання, на якому  були презентовані роботи по групах та відбулося їх загальне обговорення.

По закінченню обговорення Стратегії, перед учасниками виступили заступник Марганецького міського голови Приймак Андрій Вікторович, заступник Новоград-Волинського міського голови Шалухін Віктор Андрійович та Заводський міський голова Сидоренко Віталій Володимирович, які поділилися з присутніми здобутками та проблемами їх територіальних громад.

На наступний день роботи форуму, секторальна робоча група відвідала об’єкти комунальної інфраструктури міста, а саме реконструйовані Павлівську площу і Центральний парк культури та відпочинку ім. Горького, а також Диканівські очисні споруди КП «Харківводоканал». Під час візиту групу супроводжував начальник департаменту комунального господарства Харківської міської ради Богач Олексій Анатолійович, який досить ґрунтовно проінформував присутніх про систему та принципи, які застосовуються міською владою під час таких масштабних реконструкцій, співвідношення строків/вартості/якості, які закладаються в тендерну документацію для проведення робіт на комунальних об’єктах міста.

Також, під час візиту, до відома присутніх доводилося і багато іншої практичної інформації щодо функціонування галузі житлово-комунального господарства у м. Харкові, що стало предметом жвавої дискусії. Окрім того, керівними працівниками КП «Харківводоканал» для учасників групи була проведена оглядова екскурсія по Диканівських очисних спорудах, під час якої були озвучені основні проблеми підприємства, перспективні плани його реконструкції за рахунок залучення коштів інвесторів, було також продемонстровано наявну у підприємства спеціалізовану техніку, як придбану, так і власноруч розроблену.

 

 

По завершенню роботи форуму, учасники групи подякували Асоціації міст України за організацію форуму, висловили сподівання щодо можливості організації спілкування на таких заходах і в майбутньому.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)