29 / Березень, 2024

Сільським та селищним громадам надано право здійснювати місцеві запозичення та надавати місцеві гарантії в порядках, змінених постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2024 р. № 313.

Порядки приведено у відповідність до змін, внесених до Бюджетного кодексу України Законом №3428-IX, з врахуванням пропозицій Асоціації міст України, яка активно просувала надання такого права усім територіальним громадам.

Розширення доступу до кредитних ресурсів для усіх громад (як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках) є одним із необхідних кроків до зміцнення фінансової основи органів місцевого самоврядування, що визначається пунктом 8 статті 9 Європейської хартії місцевого самоврядування.

Доступ усіх територіальних громад до ринку муніципальних запозичень є незмінною позицією Асоціації міст України як стратегічний напрямок розвитку місцевого самоврядування, підвищення інвестиційної привабливості територіальних громад та джерело залучення інвестиційних ресурсів для реалізації довгострокових інфраструктурних проєктів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)