21 / Березень, 2017
Скасувавши роздрібний акциз з тютюнових виробів, уряд може поставити під загрозу стабільність наповнення дохідної частини місцевих бюджетів та реалізацію низки програм на виконання власних повноважень. Про це мер столиці, голова Асоціації міст України Віталій Кличко заявив під час засідання правління Асоціації за участі прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та урядовців.
«Міністерство фінансів підготувало та розмістило на офіційному сайті проект змін до Податкового кодексу, яким пропонується скасувати місцевий акциз з тютюнових виробів. І позиція Асоціації міст з цього питання чітка - скасувавши роздрібний акциз з тютюнових виробів, уряд може поставити під загрозу стабільність наповнення дохідної частини місцевих бюджетів та реалізацію низки програм на виконання власних повноважень», - підкреслив Кличко.
Мер Києва зазначив, що коштів у місцевих бюджетів ледве вистачає на забезпечення життєдіяльності міст і містечок. "Я вже не говорю про столицю, в якої і так забирають найбільше – 60% ПДФО. І нам в цих умовах треба продовжувати і дороги ремонтувати, і школи та дитсадки будувати, і спрямовувати більше коштів на освіту та медицину. Я не хотів би, щоб ми продовжували експериментувати, зменшуючи надходження до місцевих бюджетів», - наголосив Віталій Кличко.
Нагадаємо, Асоціація міст України висловила занепокоєння щодо появи чергових законодавчих ініціатив, спрямованих на зменшення фінансової самостійності громад (читати)

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)