03 / Травень, 2024

26 квітня 2024 року Асоціація міст України провела діалоговий захід «Соціальні гарантії ветеранам війни, членам їхніх сімей, членам сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України».

Участь у заході взяли понад 640 фахівців з питань соціального захисту населення, ветеранської політики органів місцевого самоврядування сільських, селищних, міських рад – членів Асоціації міст України, а також представники Міністерства у справах ветеранів України:

Руслан Приходько, заступник Міністра у справах ветеранів України,

Леся Дзюба, керівниця відділу методологічного супроводу Департаменту соціальної роботи у справах ветеранів,

Олександр Курій, начальник відділу з питань соціальної підтримки Департаменту соціального захисту,

Надія Адаменко, керівниця цифрового напрямку,

Інна Павленко, начальниця відділу формування та надання сервісних послуг ветеранам,

Олена Недиба, керівниця експертної групи з розробки та впровадження житлових програм.

Мета заходу – проаналізувати та систематизувати актуальні проблемні питання щодо:

- надання особам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України за спрощеною процедурою,

- утворення структурних підрозділів з питань ветеранської політики,

- стратегії державної ветеранської політики та ролі органів місцевого самоврядування в ній.

Руслан Приходько розповів про роботу Міністерства, зокрема про розроблення законопроєкту «Про основні засади ветеранської політики в Україні». Також зазначив про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України №702, якою визначено рекомендаційний перелік структурних підрозділів з питань ветеранської політики, які створюються в обласних, районних державних адміністрацій. Він підкреслив, що органи місцевого самоврядування не зобов’язані створювати такі підрозділи, проте ініціативно запроваджують фокус на їх виокремлення. Зупинився на питаннях функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни, створення професійного стандарту фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, запровадження кабінетного типу доступу для суб’єктів, які реалізують політику. Проінформував учасників про механізм надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України за спрощеною процедурою.

Леся Дзюба зазначила, що актуальність питання щодо створення структурних підрозділів з ветеранської політики обумовлена необхідністю запровадження відповідної регіональної інфраструктури для виконання повноважень з реалізації державної ветеранської політики у сфері соціального захисту ветеранів, і проінформувала про утворення таких структурних підрозділів в 14 областях України. Також розповіла про створення методичних рекомендацій щодо розроблення положень про окремі структурні підрозділи.

Олександр Курій надав роз'яснення щодо надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни за спрощеним порядком тазазначив перелік уповноважених органів на видачу документів, які підтверджують безпосередню участь у захисті Батьківщини, наявності інвалідності. Також він дав відповіді на запитання учасників заходу щодо переліку осіб, які належать до ветеранів війни та мають право на пільги.

Надія Адаменко розповіла про розмежування процесів надання особам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України в паперовому та електронному вигляді. Також проінформувала про створення електронного посвідчення ветерана.

Інна Павленко надала інформацію учасникам діалогового заходу щодо способу відправки документів та оплату доставки за рахунок Міністерства у справах ветеранів.

Олена Недиба повідомила, що у 2024 році передбачено виплату грошової компенсації за належні житлові приміщення особам з інвалідністю l та ll груп внаслідок війни, членам сімей загиблих Захисників та Захисниць, внутрішньо переміщеним особам з числа учасників бойових дій. Вона надала роз'яснення щодо розрахунку суми грошової компенсації, а також переліку осіб, які включаються до складу сім'ї ветерана.

Вікторія Краснопір, керівниця Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради, поділилася досвідом створення окремого структурного підрозділу з питань ветеранської політики в Департаменті соціальної політики міської ради та розповіла про виклики, з якими зіткнулися за час функціонування такого підрозділу.

Фасилітатором заходу була експертка з питань соціального захисту Асоціації міст України Людмила Яремчук.

Між учасниками заходу відбувся відкритий діалог, під час якого представники органів місцевого самоврядування отримали детальні роз’яснення профільних фахівців Міністерства у справах ветеранів з питань надання особам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України за спрощеною процедурою, організації роботи органів місцевого самоврядування з цих питань, повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад у сфері ветеранської політики, а також сформовано пропозиції щодо вирішення проблемних питань.

Діалоговий захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)