06 / Квітень, 2022
6 квітня Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув доопрацьований законопроєкт № 7201, який встановлює особливості організації надання соціальних послуг під час воєнного стану. Позицію АМУ в Комітеті представляв Назар Миколюк. Під час попереднього розгляду законопроєкту 29 березня Комітет підтримав позицію Асоціації міст України та доручив доопрацювати його з визначенням, що виплата компенсації з догляду та фінансування надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам повинні здійснюватись з державного бюджету.
 
Після доопрацювання законопроєкту депутати підтримали такі норми:
  • в умовах воєнного стану компенсація за догляд внутрішньо переміщеним особам призначається і виплачується в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України
  • надані соціальні послуги в умовах воєнного стану внутрішньо переміщеним особам фінансуються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України
  • Кабінету Міністрів України доручено привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, у тому числі щодо використання гуманітарної допомоги, що надійшла у вигляді коштів у національній та іноземній валюті від фізичних та юридичних осіб, на цілі, визначені цим Законом.
При опрацюванні законопроєкту народні депутати та Офіс Президента України запевнили, що виплата компенсації з догляду та фінансування надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам не будуть здійснюватись за рахунок бюджетів громад.

 

 
Крім того, законопроєкт:
  • надає право органам місцевого самоврядування визначати особливості надання соціальних послуг в умовах воєнного стану;
  • вирішує проблему отримання інформації від ДПС для розрахунку середньомісячного сукупного доходу;
  • визначає, що органи соцзахисту можуть передати право надавачам соціальних послуг приймати рішення про надання послуг екстрено (кризово) (консультування, надання притулку, догляд, підтримане проживання, короткотермінове проживання, натуральна допомога, транспортні послуги тощо).
Найближчим часом законопроєкт буде проголосований у Парламенті.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)