10 / Березень, 2017

Сьогодні Урядом ухвалено проект постанови «Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту»

Вказаний проект був підготований Державною службою України з надзвичайних ситуацій, узгоджений з центральними органами влади та винесений на розгляд Урядового комітету з питань з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, і передбачав затвердження:

Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку;

Порядку використання у мирний час захисних споруд цивільного захисту для господарських, культурних і побутових потреб;

Типового договору оренди захисних споруд цивільного захисту.

При аналізі проекту постанови, фахівцями АМУ було виявлено ряд положень, які могли в майбутньому призвести до неможливості однозначного розуміння та застосування норм та приписів документу, можливість реалізації деяких положень взагалі була сумнівною. Враховуючи ці обставини, на засіданні Урядового комітету представник АМУ висловив зауваження до проекту, внаслідок чого було прийнято рішення про необхідність узгодження проекту постанови з АМУ. За результатами фахової співпраці між представниками Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Асоціації міст України був підготований остаточний варіант проекту постанови, що врахував наші зауваження та був сьогодні ухвалений на засіданні Кабінету Міністрів України.

               Окрім того на засіданні Уряду за поданням Мінюсту України було скасовано близько 100 нормативно-правових актів, які не мають на сьогодні правових підстав для існування. Зокрема, це й ті акти, що були прийняті на виконання вимог Законів України, що згодом втратили чинність. Наприклад, прийняте сьогодні розпорядження скасувало Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджені наказом Державного комітету  будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37. Не зважаючи на те, що чинності прийняте розпорядження набуває через два місяці з дня офіційного опублікування, враховуючи певні неузгодженості у законодавстві, питання приймання стічних вод підприємств не буде врегульоване найближчим часом відповідними нормативно-правовими актами. Таким чином у питанні приймання стічних вод підприємств буде створений певний «правовий вакуум».
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)