18 / Січень, 2018

17 січня відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Позицію Асоціації міст України представляли директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи АМУ Володимир Мягкоход та аналітик АМУ Володимир Пархоменко. На засіданні був також присутній директор Проекту ПУЛЬС Ігор Парасюк.
Під час засідання обговорено, переважно, порядок роботи із низкою законопроектів, присвячених розвитку нормативно-правового забезпечення місцевої демократії:
1. Про проект Закону про громадські слухання (№2295а);
2. Про проект Закону про місцеві ініціативи (№2296а);
3. Про проект Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо Статуту територіальної громади та форм безпосередньої участі мешканців у здійсненні влади) (№ 3634);
4. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо статутів територіальних громад ( №7297);
5. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо статутів територіальних громад (№7297-1).
Оскільки кожен з цих законопроектів містить, з одного боку, раціональне зерно, а з іншого, суттєві недоліки, Комітет за згодою авторів законопроектів прийняв рішення розробити на основі всіх проектів законів єдиний документ. Для цього при Комітеті створено Робочу групу з визначення шляхів реформування законодавства України у сфері локальної демократії за участі як народних депутатів, так і експертів від зацікавлених інституцій. Співголовами Робочої групи призначено народних депутатів Олену Бойко та Любомира Зубача.
До наступного засідання Комітету, яке заплановано на 7 лютого, Робоча група має розробити і запропонувати Комітету концепцію єдиного законопроекту.
На розгляд співголів Робочої групи будуть внесені кандидатури до її складу від Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)