08 / Квітень, 2020

Асоціація міст України звернулася до Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України В.Пристайка із проханням посприяти органам місцевого самоврядування України в протидії світовій пандемії COVID-19.

За дорученням Прем'єр-міністра України 2 квітня 2020 року в Офісі Віце-прем'єр-міністра України з європейської та євроатлантичної інтеграції створений єдиний механізм координації надання Україні міжнародної допомоги у протидії поширенню коронавірусу, як інструмент взаємодії, що має прискорити комунікацію України з міжнародними партнерами та організаціями, які готові надавати допомогу, включаючи гуманітарну, фінансову та матеріально-технічну. 
На жаль, територіальні громади України - міста, селища, села, в тому числі  ОТГ, один на один зіткнулися із цим викликом ще на початку березня і одразу активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів, виділяє кошти на підвищення заробітних плат медичних працівників, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організовує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти харчування для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
Водночас, пандемія застала більшість територіальних громад у процесі їх реформування, зокрема, в галузі охорони здоров‘я. Міста, селища, села потребують невідкладної допомоги у протистоянні цій загрозі.
У березні Асоціація міст України зібрала та узагальнила потреби територіальних громад у медичному обладнанні, засобах дезінфекції, індивідуального захисту, медичних та витратних матеріалах, лікарських засобах.
Наприкінці березня АМУ звернулася до Ради донорів з питань децентралізації в Україні із проханням надати допомогу територіальним громадам у боротьбі з COVID-19, надіславши узагальнені потреби відповідних територіальних громад.
Асоціація міст України сподівається на сприяння та підтримку Офісу Віце-прем'єр-міністра України з європейської та євроатлантичної інтеграції у налагодженні комунікації з міжнародними партнерами та організаціями, які готові надавати допомогу, включаючи гуманітарну, фінансову та матеріально-технічну для підтримки всіх територіальних громад у протистоянні коронавірусній пандемії з можливістю забезпечення визначених ними потреб.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)