02 / Лютий, 2017
У Державному бюджеті України на 2016 рік всупереч вимогам Бюджетного кодексу України Урядом не було передбачено субвенції місцевим бюджетам на надання гарантованих державою пільг, зокрема, на проїзд. Це спричинило додаткове навантаження на місцеві бюджети у розмірі 2,2 млрд гривень.
Асоціація міст України та органи місцевого самоврядування неодноразово звертались до органів державної влади щодо проблеми фінансування пільгового перевезення.
У зв'язку з тим, що питання не було вирішено у законодавчому порядку, в червні 2016 року Славутська міська рада Хмельницької області звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просила визнати протиправною бездіяльність Уряду в частині ненадання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
Асоціація міст України на боці Славутської міської ради долучилась до цього судового процесу в частині юридичного супроводу справи. Зокрема, було надано суду та Славутській міській раді докази обґрунтованості позовних вимог.
20 січня Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Славутської міської ради та визнав протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України.
Таким чином, органи місцевого самоврядування отримали додатковий інструмент в перемовинах з органами державної влади.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)