14 / Вересень, 2018
За рахунок державної підтримки у трьох областях (Кіровоградська, Дніпропетровська та Закарпатська) вже розпочато будівництво 27 нових сучасних медичних амбулаторій у сільській місцевості. Всього у 2018 році заплановано нове будівництво 512 сільських медамбулаторій, на що виділено фінансування у сумі 2,7 млрд грн за державною субвенцією на розвиток сільської медицини.
За даними регіонів, по 400 проектам вже отримано документи щодо права власності на земельні ділянки, по 100 проектам оголошені тендери на будівництво, по 34 проектам визначені генпідрядні організації на будівництво.
В той же час, у деяких областях досі не оформлені земельні ділянки для будівництва нових об’єктів та не затверджена проектна документація для початку реалізації проектів. Щоб активізувати процеси будівництва там, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щотижня буде проводити онлайн-наради з керівництвом ОДА.
Що стосується існуючою мережі амбулаторій, то наразі області готують перелік закладів у сільській місцевості, які можуть бути дооснащені за рахунок нерозподіленого залишку субвенції.
Будівництво сучасних медамбулаторій у сільській місцевості має на меті забезпечити жителям громад доступну та якісну кваліфіковану допомогу, комфортні умови та сучасне обладнання із запровадженням телемедицини.
За матеріалами Урядового порталу
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)