20 / Жовтень, 2022
 
У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” (щодо фінансового забезпечення видатків на закупівлю природного газу)» №8026 від 13.09.2022, внесений народним депутатом України Д.Гетманцевим.
 
Законопроєкт №8026 передбачає виділення  26 млрд грн для:
  • субвенції місцевим бюджетам на компенсацію різниці в тарифах;
  • компенсації суб’єктам ринку природного газу витрат на виконання обов’язків по забезпеченню загальносуспільних інтересів.
Асоціація міст України неодноразово звертала увагу на необхідність додаткового виділення коштів з Державного бюджету для забезпечення стримування тарифів на тепло та гарячу воду та виконання норм Закону України  «Про ринок природного газу» та Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування», тому підтримує цей законопроект.
Важливо, що законопроект передбачає обґрунтовані  джерела, за рахунок яких буде забезпечено можливість здійснення виплат - це надходження рентної плати за користування надрами для видобування природного газу.
 
Асоціація міст України звернулася до  Комітету Верховної Ради України з питань бюджету про підтримку зазначеного законопроєкту та проханням прийняти рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді України ухвалити проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” (щодо фінансового забезпечення видатків на закупівлю природного газу)» №8026 від 13.09.2022 за основу та в цілому. 
Сподіваємося на підтримку цього законопроєкту Урядом України, профільним Комітетом Парламенту та  народними депутатами України всіх фракцій і груп.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)