09 / Червень, 2017
8 червня у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (№6570). Документ розроблений на виконання рішення Правління Асоціації міст України, з ініціативи та за участю АМУ, народними депутатами України О.Продан, С.Мельник, І.Куліченко.
Проектом Закону пропонується вилучити норму, яка призведе до втрат місцевих бюджетів та їх розбалансування внаслідок скасування одного із джерел його надходжень. Це дозволить забезпечити повноту надходжень до місцевих бюджетів акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів.
Нагадаємо, на засіданні Правління Асоціації міст України 24 квітня цього року  розглядалось питання негативного впливу на обсяги надходжень місцевих бюджетів реалізації законодавчих ініціатив щодо скасування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, які передбачені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році». Втрати місцевих бюджетів від скасування зазначеного джерела можуть скласти близько 1,9 млрд. грн. (надходження за 2016 рік за даними Державної фіскальної служби України).
Оскільки скасування роздрібного акцизу з тютюнових виробів ставить під загрозу стабільність наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, реалізацію низки програм щодо виконання власних повноважень Правління доручило Виконавчій дирекції Асоціації розробити відповідний законопроект, спрямований на недопущення втрат місцевих бюджетів та їх розбалансування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)