28 / Лютий, 2019

27 лютого Кабінет Міністрів ухвалив постанову №131 «Деякі питання проведення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у Полтавській області».
Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» передбачено, що протягом 2018-2019 років реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій поступово запроваджується для інших видів медичної допомоги крім первинної, зокрема шляхом реалізації пілотних проектів для відповідних видів медичних послуг, окремих закладів охорони здоров’я, населених пунктів чи регіонів. Для пілоту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у 2019 році обрано Полтавську область і з державного бюджету виділено майже 967 мільйонів гривень. Також з місцевих бюджетів учасникам пілотного проекту, що затверджений сесіями відповідних рад на 2019 рік, виділено 649 132 тис. гривень.
У комунальних закладах охорони здоров’я Полтавської області передбачено застосування нових механізмів оплати медичних послуг амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної вторинної ВМД (спеціалізованої) медичної допомоги. Перед проведенням пілоту у 56 закладах охорони здоров’я Полтавської області було проведено аналіз витрат на медичне обслуговування відповідно до Методики розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування, затвердженої постановою Уряду від 27 грудня 2017 року №1075.
 
Довідково. Строк реалізації пілотного проекта з 1 квітня 2019 року по 31 грудня 2019 року. Базовий рівень ставки за пролікований випадок буде складати 1 623,0 гривень. В залежності від тяжкості випадків та ресурсів лікування захворювань відповідних діагностично-споріднених груп застосовуватимуться вагові коефіцієнти від 0,263 до 6,117.
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)