18 / Квітень, 2019
18 квітня у Верховній Раді розпочав роботу дводенний практикум із галузевої законотворчості на тему «Кадри та організація роботи ради». Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
До практикуму долучилися секретарі міських рад, керівники та фахівці структурних підрозділів виконавчих комітетів міських рад з організаційних питань та кадрів, представники об’єднаних територіальних громад.
Захід відкрили заступник Виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рабошук та керівник відділу з питань методичної роботи  Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Ольга Мікрюкова. Модератором практикуму виступив аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Володимир Пархоменко.
Працівники Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України ознайомили учасників із законодавчою процедурою та правилами проектування нормативно-правових актів. Фахівці Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України розповіли про особливості здійснення експертизи законопроектів.
Відкриті дані як інструмент законодавчих ініціатив презентували представники інформаційно-правового центру «Захист права на інформацію».
Практикум продовжився засіданням Круглого столу за участі Секретаріату Комітету з питань державного будівництва, регіонального розвитку та місцевого самоврядування, Мінрегіону та Національного агентства з питань державної служби. Учасники обговорили ключові аспекти реформування системи професійного навчання державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, а також законодавче забезпечення форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення та статутної нормотворчості.
  
Наприкінці першого дня навчання учасників очікує екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
Завтра, 19 квітня, учасники практикуму ознайомляться з роботою Секретаріату Київської міської ради, відвідають Асоціацію міст України та отримають сертифікати про проходження навчання.
 
Нагадаємо, вже четвертий рік поспіль у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)