13 / Квітень, 2017
10 квітня 2017 року Верховна Рада України зареєструвала законопроекти, ініційовані Кабінетом Міністрів України, що кардинально змінюють підходи до фінансування надання медичної допомоги населенню та утримання закладів охорони здоров’я.
1. Проект Закону України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (№6327). Законопроект визначає гарантований державою обсяг медичних послуг, вартість яких покривається з державного бюджету: повне покриття вартості послуг екстреної, паліативної, первинної допомоги, та часткове покриття вартості платних послуг на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівнях. Кабінет Міністрів буде щорічно до 15 вересня затверджувати конкретний перелік послуг та лікарських засобів, які входять до гарантованого пакету. До 31 грудня 2017 року дія закону поширюватиметься виключно на первинний рівень на фінансування медпослуг та ліків, а повністю система запрацює у 2019 році.
2. Проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на первинну медичну допомогу» (№6329). Пропонується з 1 липня 2017 року віднести до видатків, що здійснюються з Державного бюджету,  видатки на фінансування первинної медичної допомоги уповноваженим центральним органом виконавчої влади, вилучивши відповідні видатки з переліку, що здійснюються з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад. Натомість доповнити перелік видатків, що здійснюються на охорону здоров’я з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад (проте не за рахунок медичної субвенції) місцевими програмами громадського здоров’я та заходами з розвитку комунальних закладів охорони здоров’я, які надають первинну медико-санітарну допомогу. За рахунок медичної субвенції продовжується фінансування амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної допомоги до проведення наступного етапу реформи фінансування системи охорони здоров’я.
3. Проект Закону України «Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення» (№6328).
Проект Закону України «Про внесення зміни до Основ законодавства України про охорону здоров’я» схвалений в пакеті на засіданні Уряду, але наразі не внесений до парламенту.
Ці законопроекти направлені членам Правління АМУ для надання пропозицій та зауважень. Пропозиції очікуються до 19 квітня, на підставі яких буде сформовано офіційні висновки АМУ щодо законопроектів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)