14 / Квітень, 2020
Відстоюючи інтереси органів місцевого самоврядування, Асоціація міст України домоглася заборони нарахування штрафних санкцій підприємствам тепло- та водопостачання у разі несвоєчасного розрахунку ними за використані під час карантину або обмежувальних заходів енергоносії. Проблема полягала у тому, що, надавши можливість споживачам несвоєчасно оплачувати комунальні послуги, Уряд не передбачив дзеркальних заходів для надавачів послуг, яким постачальники енергоносіїв нараховували штрафні санкції за несвоєчасні розрахунки. А без своєчасної оплати споживачами отриманих послуг, надавачі послуг прогнозовано не зможуть розрахуватися за отримані енергоносії і будуть змушені сплачувати штрафні санкції.
Ця проблема є дуже важливою для органів місцевого самоврядування, тому на необхідності її вирішення Асоціація міст України наполягала під час нарад міських голів з Президентом України В.Зеленським та Прем’єр-міністром України Д.Шмигалем, відповідне звернення було також направлене до Мінрегіону. Окрім того, Асоціація міст України звернулася з пропозицією щодо підтримки такої ініціативи до парламентського Комітету з питань бюджету, засідання якого відбулося 13 квітня 2020 року.
За результатами обговорення Комітетом було прийняте рішення підтримати пропозицію Асоціації міст України, до законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (№3279-д від 11.04.2020) внесені доповнення наступного змісту: «Тимчасово, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), звільнити від нарахування постачальниками електричної енергії та природного газу пені та штрафних санкцій підприємства централізованого водопостачання та водовідведення незалежно від форми власності, а також виробників теплової енергії незалежно від форми власності».
Під час позачергового пленарного засідання сесії Верховної Ради, яке відбулося того ж дня, погоджений профільним парламентським Комітетом законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» був проголосований за основу та в цілому. 
Таким чином, завдяки активній позиції органів місцевого самоврядування та Асоціації міст України, а також за підтримки народних депутатів України, був створений механізм захисту підприємств тепло- та водопостачання від необґрунтованого нарахування штрафних санкцій.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)