13 / Червень, 2023

12 червня 2023 р. Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів засідання круглого столу на тему: «Розвиток громадської участі в процесі формування владних рішень на рівні місцевого самоврядування».

Сергій Надал, Тернопільський міський голова, продемонстрував успішні практики, які працюють у Тернопільській міській територіальній громаді, наголосив на важливості взаємодії між владою та громадськістю.

Андрій Москаленко, перший заступник Львівського міського голови, також поділився практичним досвідом взаємодії з громадськістю у Львівській міській територіальній громаді.

Інна Скляр, експертка Асоціації міст України, наголосила на важливості недискримінації різних верств населення і максимальному включенні у процес прийняття рішень на місцевому рівні.

Також у заході взяли участь народні депутати України, представники місцевого самоврядування, громадськості, міжнародних інституцій тощо.

Під час заходу присутні:

- ознайомились із сучасним станом громадської участі в Україні та перспективи його вдосконалення крізь призму проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування» (№ 7283);

- розглянули міжнародні стандарти та практики демократії участі, кращі практики впровадження інструментів громадської участі на рівні територіальних громад України.

Учасники круглого столу наголошували на важливості громадської участі в процесі формування владних рішень. Разом з тим зазначили про низку дискусійних питань:

поняття «мешканець», обов’язковість і реєстрація статутів, деталізація інструментів участі, реальність проведення загальних зборів тощо. Відповіді на ці та інші питання необхідно надати під час доопрацювання законопроєкту №7283 до другого читання.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)