04 / Листопад, 2022
Верховна Рада України ухвалила проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень» №8035 від 14.09.2022.
Внесено ряд змін в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних трансфертів, зокрема:
  • оновлення порядку визначення ліміту загального обсягу місцевого боргу;
  • зміни в частині механізму зарахування та розподілу 13,44% акцизів на пальне до бюджетів місцевого самоврядування;
  • уточнення змісту пункту 37-1 статті 64 щодо адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва спирту, алкоголю та тютюну;
  • упорядкування норм в частині видатків державного та місцевих бюджетів на охорону здоров’я;
  • виключення норм щодо видатків бюджетів територіальних громад на фахову передвищу освіту на умовах держзамовлення;
  • передача з 1 липня 2023 року фінансового забезпечення бюро судмедекспертизи з місцевих бюджетів до державного бюджету;
  • продовження до 1 січня 2025 року терміну дії норми щодо здійснення з місцевих бюджетів видатків на місцеві програми підтримки автомобільних підприємств санітарного транспорту.
Під час підготовки законопроекту 8035 до другого читання народні депутати подавали поправку 404, яка передбачала обмеження право громад розпоряджатись власними коштами та здійснювати міжбюджетні трансферти та зобов’язувала отримувати на це погодження Кабінету Міністрів України. Асоціація міст України виступила проти ухвалення такої поправки і при розгляді законопроекту 8035 на засіданні Парламенту поправка була відхилена.
 
Нагадаємо, Асоціація міст України проаналізувала Законопроект №8035 і розкрила детально його основні положення в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних трансфертів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)