26 / Серпень, 2021
26 серпня відбулося онлайн засідання фахової мережі Асоціації міст України з питань житлово-комунального господарства. Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю».
Мета - обговорити проблеми органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами, а також розглянути законпроєкт «Про управління відходами» (№2207-1-д).
Учасники: представники органів місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські   голови та їх заступники, керівники (представники) виконавчих органів сільських, селищних, сільських рад з питань житлово-комунального господарства.
Модератором засідання виступив Олег Гарник, експерт з питань житлово-комунального господарства Аналітичного центру Асоціації міст України. Він привітав учасників та перейшов до розгляду питань порядку денного.
О.Гарник розповів про основні положення проєкту Закону «Про управління відходами» (№ 2207-1-д), який готується до розгляду в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Цей законопроєкт ухвалений парламентом у першому читанні і готується до другого читання. 
«Проблема полягає в тому, що підготовлена експерним середовищем до другого читання редакція законопроєкту №2207-1-д після доопрацювання в профільному комітеті зазнала суттєвих змін, якими досить серйозно ускладнюється можливість реалізації повноважень органів місцевого самоврядування у сфері управління відходами. І тому ми маємо обговорити ці проблеми, щоб в процесі доопрацювання законопроєкту було внесені зміни, які захищають інтереси громад», - зазначив експерт АМУ.
Наступним питанням було розглянуто запропонований законопроєктом розподіл повноважень між центральними органами виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування у сфері управління відходами.
Також була обговорена запропонована законопроєктом модель адміністрування послуг з управління відходами через адміністратора місцевої системи управління комунальними відходами.
Протягом заходу відбувалася жвава дискусія між представниками органів місцевого самоврядування. 
 
Онлайн-захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)