17 / Листопад, 2016

16 листопада 2016 року Уряд своїм розпорядженням № 827-р спрямував місцевим бюджетам 1 615, 9 млн. гривень освітньої субвенції з Держбюджету для зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Виділені кошти розподілено за рахунок резерву освітньої субвенції.

Завдяки зусиллям Асоціації міст України по відстоюванню необхідності фінансового забезпечення формування освітніх округів в ОТГ суттєву допомогу на забезпечення освітнього процесу отримають і об’єднані територіальні громади, оскільки Уряд передбачив для них 300 млн грн на придбання шкільних автобусів, оснащення загальноосвітніх навчальних закладів засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп'ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання, впровадження енергозберігаючих технологій тощо, а також проведення заходів з оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів.

Окрім цього, кошти державної субвенції спрямують для виплат зарплат освітянам, оплату комунальних послуг та енергоносіїв та недопущення виникнення заборгованості із зазначених виплат до кінця поточного року (816 млн. гривень).

200 млн гривень підуть на придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування (70% - за рахунок освітньої субвенції, 30% - за рахунок коштів місцевих бюджетів).

Асоціація міст України вітає таке рішення Уряд, оскільки це дозволить закупити більше 130 транспортних засобів для загальноосвітніх навчальних закладів та врегулювати проблемні питання громад в галузі освіти, які неодноразово піднімалися Асоціацією на робочих нарадах в Мінфіні та МОН.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)