31 / Серпень, 2023

Радниця Голови Асоціації міст України Оксана Продан в ефірі Факти. ICTV розповіла про необхідність компенсації різниці  в тарифах підприємствам тепло- та водопостачання.

«Якщо підняли ціну електроенергії, яка є частиною того ж тепла, то можемо говорити про те, що: або буде здійснено компенсацію різниці в тарифах підприємствам теплопостачання, як про це просить Асоціація міст України, або теплопостачальні компанії взагалі не почнуть працювати. Якщо ми зберігаємо тарифи і не піднімаємо – повинно бути фінансування підприємствам, які продовжують надавати ці послуги, адже зараз їм необхідно готуватися до зими».

Вона наголосила, що наступний зимовий період для опалювання буде складнішим за попередній, через величезну суму заборгованості держави підприємствам тепло- та водопостачання.

«Станом на початок минулого опалювального сезону заборгованість держави перед підприємствами теплопостачання становила 14 млрд грн, які були виділені в бюджеті, але які не перерахували підприємствам. Сьогодні загальна заборгованість сягає 97 млрд грн, з яких 36 млрд грн повинні повернути різницю в тарифах. Це заборгованість, яка накопичилася за попередні сезони», - зазначила Оксана Продан.

Щоб забезпечити теплом українців зимою, Правління Асоціації міст України звернулося до Уряду та Парламенту терміново виділити кошти у Держбюджеті на 2023 рік, щоб підприємства тепло- та водопостачання розпочали підготовку до опалювального сезону.

«Станом на сьогодні по всій території України лише до 70% осіб сплачують комунальні платежі – за тепло та воду. Якщо підняти тарифи – люди платитимуть ще менше. Ми матимемо коло банкрутства теплопостачальних компаній. Тому держава зараз має знаходити рішення, щоб зберегти і систему теплопостачання, і підприємства, а також допомогти людям, які не можуть оплачувати великі рахунки», - додала Оксана Продан.

Докладніше за посиланням.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)