01 / Квітень, 2020
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін працює над доопрацюванням змін до Держбюджету-2020 і планують внести проєкт змін на розгляд до Верховної Ради України через 7-8 днів.
На думку очільника Уряду, через те, що не всі депутати були присутні на засіданні фракцій та не змогли ознайомитися із запропонованими змінами, законопроєкт №3279 від 29.03.2020 року не був підтриманий Парламентом. «Ми взяли бюджет на доопрацювання, щоб почути пропозиції та поправки. Впевнений, він буде проголосований через 7-8 днів»,  – переконаний Глава Уряду.
«Ми працювали над бюджетом спільно з парламентським комітетом практично в цілодобовому режимі. Це бюджет надзвичайної ситуації. У ньому створений Фонд для боротьби з COVID-19. Ми зберегли практично всі основні видатки, водночас запропонувавши наповнити Фонд на 97,1 млрд грн», – зазначив Денис Шмигаль.
Денис Шмигаль закцентував увагу на тому, що Фонд буде повністю прозорим. У ньому будуть чітко визначені напрямки, куди саме витрачатимуться кошти: це підтримка людей, підтримка медиків, закупівля ліків і заходи, які безпосередньо пов’язані з протидією коронавірусній інфекції та її наслідкам. «Щойно ця боротьба буде завершена, всі видатки будуть повернені і ми продовжимо фінансувати розвиток економіки», – заявив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр запевнив, що Україні потрібна допомога усіх міжнародних фінансових установ для боротьби з коронавірусною інфекцією та подолання економічних наслідків, які спричинить пандемія. «Сьогодні особливо важливо працювати з усіма міжнародними донорами. Не лише з МВФ. Ми також працюємо зі Світовим банком, ЄС, ЄБРР та іншими міжнародними фінансовими установами, які можуть підтримати Україну фінансово. Сьогодні, наприклад, ЄС виділив 80 млн євро на підтримку України у боротьбі з коронавірусом», – заявив Прем’єр-міністр. Також Денис Шмигаль запевнив, що його Уряд зробить усе можливе, аби країна залишалася фінансово стабільною.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)