13 / Квітень, 2017
12 квітня Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».
Нагадаємо, що цей нормативно-правовий акт підготувало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ з метою врегулювання проблеми відшкодування виконавцям послуги з утримання будинків і споруд на прибудинкових територіях електропередавальними організаціями витрат за спільне використання технологічних електричних мереж. Проблема полягала в тому, що НКРЕКП відмовляла підприємствам, які обслуговують  багатоквартирні будинки, у погодженні кошторисів, в яких наводився розрахунок такої плати.
Свою відмову національний регулятор мотивував неузгодженістю окремих нормативно-правових актів та Правил користування електричною енергією. Проект постанови про внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій був надісланий на погодження до Асоціації міст України. Після ретельного аналізу проекту експертами АМУ, він був підтриманий та погоджений. Таким чином, після набуття чинності цієї постанови, проблема плати за спільне користування електричних мереж електропередавальними організаціями буде вирішена.
«Ми запобігли подвійному стягненню коштів зі споживачів за одні і ті самі послуги, а саме через тариф на утримання будинків та через тариф на електричну енергію»,  – зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи прийняття цієї постанови. Він відзначив, що до складу тарифу включаються лише витрати з технічного обслуговування та поточного ремонту мереж, необхідні для електрозабезпечення будинку.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)