16 / Червень, 2021
16 червня 2021 року Уряд прийняв постанову «Про затвердження Порядку обміну інформацією між органами, що контролюють справляння надходжень бюджету та органами місцевого самоврядування».
Порядок визначає механізм інформаційної взаємодії між Мінфіном, ДПС, Казначейством та органами місцевого самоврядування через Інформаційно-аналітичну систему управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA». 
Відповідний проект постанови надходив до Асоціації міст України на погодження. АМУ  погодила в цілому проект  і порядок обміну податковою інформацію у розрізі юридичних осіб.
Водночас АМУ зазначила, що залишається невирішеною проблема реалізації порядку надання звітності органам місцевого самоврядуванняв розрізі платників податків - юридичних осіб, який визначений наказом Мінфіну №723 від 23.11.2020. АМУ 20 травня звернулась до Мінфіну з проханням доопрацювати порядок обміну інформацією, визначений наказом №723. Також АМУ висловила ряд зауважень та пропозицій щодо подальшого удосконалення обміну податковою інформацією між органами, що контролюють справляння надходжень бюджету, та органами місцевого самоврядування (місцевими фінансовими органами), зокрема, в частині обміну податковою інформацією у розрізі платників податків - фізичних осіб та функціонального посилення ІАС «LOGICA» доопрацьованими компонентами АІС «Податковий блок».
АМУ звернула увагу Мінфіну на необхідність закріплення законодавчих підстав для здійснення обміну податковою інформацію у розрізі платників податків - фізичних осіб. І звернулася до Міністерства з проханням ініціювати відповідний законопроект змін до Податкового кодексу України.
Окрім цього, АМУ повідомила про наявність проблем при виконанні функційорганами місцевого самоврядування з питань координації дій щодо забезпечення надходжень до бюджетів громад, що спричинені недоліками інформаційних баз.

Асоціація міст України звернулася до Мінфіну з проханням опрацювати зазначені проблемі питання і посилити функціональне наповнення ІАС «LOGICA» шляхом включення до цієї інформаційно-аналітичної системи доопрацьованих з урахуванням зазначених зауважень компонентів АІС «Податковий блок».

Лист АМУ

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)