18 / Травень, 2017
На сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено постанову «Про затвердження Порядку та умов надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування». Позицію Асоціації міст України з цього питання на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Ця постанова є останнім нормативно-правовим актом, прийняття якого було передбачено Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» від 03.11.2016 № 1730-VIII. Нагадаємо, що Закон спрямований на вирішення проблеми погашення заборгованості з різниці між фактичною вартістю послуг з тепло- та водопостачання і затвердженими тарифами. За попередніми оцінками, заборгованість з різниці в тарифах складає близько 5 млрд. грн., відповідні кошти закладені в Державний бюджет на 2017 рік, але відшкодування не здійснювалося, оскільки після прийняття Закону розроблялися та ухвалювалися підзаконні нормативно-правові акти.
Асоціація міст України проаналізувала надісланий Мінрегіоном на погодження проект Урядової постанови та висловила деякі зауваження. За словами Олександра Слобожана,  прийнятий Урядом документ має забезпечити можливість комунальних підприємств житлово-комунальної сфери врегулювати таке болюче для них питання останніх років, а також отримати з державного бюджету кошти для погашення заборгованості з різниці в тарифах за надані послуги.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)