07 / Березень, 2023

Кабінет Міністрів України 28 лютого 2023 року схвалив Постанову № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я», яка передбачає оновлення підходів до визначення госпітальних округів та впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів.
 
Після опрацювання позицій органів місцевого самоврядування з різних регіонів, Асоціація міст України звернулася до Уряду та Міністерства охорони здоров’я з відповідними пропозиціями.
Під час доопрацювання проекту, Уряд врахував наступні пропозиції Асоціації міст України:

зменшено з 150 тисяч до 120 тисяч осіб необхідну чисельність мешканців щодо території обслуговування кожним кластерним закладом охорони здоров’я. Це дозволить реально покращити доступ та зручність користування медичними послугами для громадян, які проживають на території з низькою густотою населення;
уточнено переліки напрямів медичного обслуговування кластерного закладу охорони здоров’я та загального як мінімальні (базові). Такий критерій дасть можливість більшій кількості закладів охорони здоров’я увійти до спроможної мережі закладів охорони здоров’я та організувати належну якість  обслуговування, доступність і своєчасність для населення;
замінено районні державні адміністрації на органи місцевого самоврядування щодо подання пропозиції до плану розвитку госпітального округу Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)