21 / Березень, 2023

Уряд затвердив Державну антикорупційну програму на 2023—2025 роки (постанова КМУ від 04 березня 2023 р. № 220)

Підпукт 6 пункту 1.1.4.1.1 Очікуваних стратегічних результатів з виконання Державної антикорупційної програми на 2023—2025 роки передбачає розроблення та подання Кабінету Міністрів України проєкту закону, яким визначено повноваження Національного агентства запобігання корупції встановлювати рекомендаційні вимоги до мінімальної штатної чисельності уповноваженого підрозділу в органах місцевого самоврядування.

Асоціації міст України вдалося замінити обов’язковість на рекомендацію для органів місцевого самоврядування щодо встановлення мінімальної штатної чисельності уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції. Позиція Асоціації міст України ґрунтується на тому, що правова основа функціонування місцевого самоврядування регулюється Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами, одним з яких є Європейська хартія місцевого самоврядування.

Саме Конституція України та Європейська хартія місцевого самоврядування, ратифікована Україною у 1997 році, гарантують автономність місцевому самоврядуванню в питанні визначення своїх власних структур.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)