29 / Вересень, 2022
27 вересня Уряд затвердив Порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків. Цей Порядок передбачає комплекс організаційно-технічних заходів та робіт, спрямованих на забезпечення безпечного збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, утилізацію, видалення, знешкодження  та захоронення відходів відповідної категорії. Зазначений механізм застосовується виключно під час виконання відновлювальних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій виключно під час дії воєнного стану та у відбудовний період (протягом 90 днів  після припинення або скасування воєнного стану).
Порядок передбачає активну участь органів місцевого самоврядування у вирішенні проблем поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням будівель та споруд внаслідок бойових дій. Однак відповідні повноваження не покладенні на органи місцевого самоврядування Законом, також не передбачено відповідний фінансовий ресурс. Тому Порядок носить виключно рекомендаційний характер для місцевої влади.
 
Проєкт акту був розроблений Мінрегіоном, та надсилався до АМУ на погодження. За результатами комплексного аналізу, проєкт був погоджений за умови врахування окремих зауважень, які й були враховані розробником під час доопрацювання Порядку. Очікуємо, що ухвалений Порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків уже найближчим часом буде опубліковано на Урядовому порталі.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)