08 / Вересень, 2021
8 вересня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах». Документ розроблено на виконання вимог Закону України №1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення». Постанова спрямована на визначення обсягу заборгованості з різниці в тарифах, яка виникла у підприємств тепло- та водопостачання з 01.01.2016 до 01.06.2021, і повинна бути відшкодована цим надавачам послуг з коштів державного бюджету. Верифікацію поданих підприємствами розрахунків заборгованості з різниці в тарифах будуть проводити територіальні комісії, які повинні бути створені найближчим часом відповідно до ухваленої Урядом 01.09.2021 постанови № 932 "Про затвердження Типового положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах".
Наголошуємо, що питання визначення обсягу такої різниці є надзвичайно актуальним, адже за попередніми підрахунками Мінрегіону вона складає близько 37 млрд грн. 
Проєкт постанови був погоджений Асоціацією міст України за умови врахування окремих зауважень. Текст постанови буде оприлюднено найближчим часом.
Також очікується реєстрація проєкту Закону, яким буде внесено зміни до Державного бюджету України на 2021 рік щодо передбачення коштів на погашення верифікованої заборгованості з різниці в тарифах. 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)