28 / Вересень, 2022
27 вересня Уряд затвердив зміни до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування.
Постанова встановлює частки для автоматичного розподілу між бюджетами місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизів на пальне у другому півріччі 2022 року.
Зазначені частки визначено виходячи з обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за перше півріччя 2022 року з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією Державної податкової служби України.
Розподіл зазначених коштів між бюджетами місцевого самоврядування Казначейство розпочне відразу після набрання чинності ухваленою постановою.
Нагадуємо, 21 вересня 2022 року Верховна Рада України схвалила Закон України «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану». Асоціація міст України виступала за відновлення оподаткування акцизним податком на пальне та підтримувала такі законодавчі ініціативи, адже відміна акцизу жодним чином не зменшила ціни на паливо, але зменшила надходження до місцевих бюджетів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)