30 / Листопад, 2016

Урядом схвалений законопроект, який не підтримується Асоціацією міст України.

 

Сьогодні, на засіданні Кабінету Міністрів України, було схвалено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» щодо вдосконалення розрахунків за електричну енергію» (підготований Міненерговугілля).

Вказаний законопроект передбачає внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» які зобов’яжуть підприємства централізованого водопостачання та водовідведення здійснювати розрахунки з постачальником електроенергії за спожиту електроенергію через поточні рахунки із спеціальним режимом використання. Таким чином для підприємств водопостачання пропонується запустити механізм спецрахунків, який, серед інших причин, призвів до занепаду галузі теплопостачання.

Асоціація міст України неодноразово виступала категорично проти прийняття цього законопроекту та відповідно введення спецрахунків для підприємств водопостачання. Наша позиція викликана наступним:

  • введення спецрахунків є прямим вручанням держави в господарську діяльність таких суб'єктів та порушує вимоги ст.ст. 6, 25, 44 Господарського кодексу України, 1074 Цивільного кодексу України;
  • підприємства, які знаходяться у край важкому становищі, викликаному невиконанням обов’язків держави по відшкодуванню різниці в тарифах, несвоєчасному перерахуванні коштів за надані пільги та субсидії, щодо яких застосовується клірингова система розрахунків при збільшенні категорії субсидіантів до 70 відсотків, будуть позбавлені можливостю самостійно розпоряджатися власними коштами;
  • досвід минулого опалювального періоду показав, що при застосуванні спецрахунків для підприємств теплопостачання, норматив відрахування коштів постачальникам енергоресурсів становив подекуди 100%.

Ми вважаємо, що для введення спецрахунків підприємствам водопостачання немає об’єктивних причин, а такі дії можуть призвести до зупинки підприємств галузі. Враховуючи те, що позиція Асоціації міст України не знайшла підтримки ні під час розгляду законопроекту на Урядовому комітеті, ні під час ухвалення його на Уряді, активні зусилля щодо прийняття проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» щодо вдосконалення розрахунків за електричну енергію» нами будуть зосереджені на роботі з народними депутатами України.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)