07 / Грудень, 2016

Урядом ухвалено постанову «Про особливості нарахування плати за надану комунальну послугу з централізованого опалення населенню у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії в опалювальний сезон 2016/2017 року».

Відповідне рішення ухвалене Кабінетом Міністром України 30 листопада 2016 р., сам проект постанови підготований та винесений на розгляд Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Згідно проекту (постанова офіційно не оприлюднена на момент підготовки новини), передбачений нею механізм буде застосовуватися в тих містах, де прилади обліку теплової енергії встановлені у більше як 50 відсотках житлового фонду. За думкою авторів документу, такий об’єм отриманої інформації дасть можливість визначити середній рівень споживання теплової енергії у відповідному населеному пункті. При цьому усереднене в місті споживання теплової енергії на опалення одного метра квадратного опалювальної площі визначатиметься як співвідношення загального обсягу споживання теплової енергії зазначеними будинковими засобами обліку теплової енергії до відповідної загальної опалюваної площі квартир, які розташовані у багатоквартирному будинку з тепловим лічильником.

Окрім того, проектом передбачається здійснення корегування нарахувань за послугу з централізованого опалення, надану у жовтні 2016 року з урахуванням вимог, встановлених цією постановою, для мешканців житлових будинків, які не обладнані приладами обліку теплової енергії.

Необхідно зазначити, що вказаний проект постанови Кабінету Міністрів України не був попередньо погоджений Асоціацією міст України, аналізується нашими експертами асоціації на предмет очікуваних наслідків як для органів місцевого самоврядування, так і для підприємств теплопостачання.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)