29 / Вересень, 2023

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2023 року № 1027 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2022 р. № 812» враховано пропозицію Асоціації міст України щодо зміни пропорції розщеплення Держказначейством коштів для 12 підприємств ТКЕ, витрати на природний газ яких становлять менше 80% у структурі витрат на паливо. 
Згідно з Постановою, в залежності від фактичної складової витрат на паливо, відмінне від природного газу, для таких підприємств встановлюються окремі пропорції розщеплення коштів, що надійшли від споживачів.
 
Для підприємств, які використовують для виробництва теплової енергії також паливо, відмінне від природного газу, передбачений урядовою постановою № 12 механізм розщеплення Казначейством коштів, отриманих від споживачів, є серйозною проблемою, адже 35% коштів, які після розщеплення надходять на рахунки підприємств, недостатньо для здійснення сплати обов’язкових податків та зборів, виплати заробітної плати, закупівлі інших видів палива та здійснення інших видатків.
 
Саме тому Асоціація міст України звернулась до Прем’єр-міністра України, в Мінінфраструктури з пропозицією забезпечити такі підприємства ТКЕ необхідним для надання послуг теплопостачання та гарячого водопостачання додатковим фінансовим ресурсом.
 
Асоціація міст України вважає необхідним запровадження механізму постачання підприємств ТКЕ природного газу за режимом ПСО, що забезпечить можливість гарантованого надання ними послуг теплопостачання та гарячого водопостачання мешканцям громад.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)