17 / Липень, 2023

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України взяв участь у засідання круглого столу «Три роки новому адміністративно-територіальному устрою України: успіхи, виклики, перспективи», що відбувся 17 липня 2023 року, за участі представників Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та Офісу Президента України.

Олександр Слобожан позитивно оцінив три роки нового адміністративно-територіального устрою і закликав уникати спроб поспішного внесення до змін до законодавства. Він висловився про підтримку підготовленого Парламентом до другого читання законопроєкту «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» (№ 8263 від 05.12.2022), у доопрацюванні якого між першим та другим читанням брала активну участь Асоціація міст. Особливий наголос Олександр Слобожан зробив на врахуванні у законопроєкті пропозиції Асоціації міст України про те, що зміна меж сіл та селищ має бути віднесена до повноважень сільської, селищної, міської ради, оскільки редакція у першому читанні передбачала, що це повноваження Кабінету Міністрів України.

Виконавчий директор Асоціації міст України критично висловився про спроби з боку обласних військових адміністрацій переглядати межі територій громад, зокрема через проекти змін до Перспективних планів формування територій громад відповідної області. Такі зміни вже ініційовані з боку Волинської (виокремлення з складу Камінь-Каширської тергромади Гуто-Боровенської територіальної громади) та Вінницької (передача населеного пункту від однієї громади до іншої) областей без погодження з самими громади та мають бути зупинені, зазначив Олександр Слобожан.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)