20 / Квітень, 2017

 

Зважаючи на складні погодні умови, суттєве зниження температури повітря, в окремих містах України на кілька днів поновлено опалювальний сезон.
Так, зокрема, прийнято рішення про подачу тепла до квартир в містах Луцьку, Полтаві, Івано-Франківську, Ковелі, Нововолинську.
При цьому необхідно зауважити, що для багатьох міст актуальним питанням стане подача до помешкань гарячої води в міжопалювальний період. Адже з припиненням опалювального сезону, надання цієї послуги стає невигідним для підприємств теплопостачання. Окрім того, постійні проблеми галузі, зокрема заборгованість Державного бюджету України перед підприємствами за різницю в тарифах та надані споживачам пільги та субсидії, ставлять під сумнів можливість придбати у необхідній кількості природній газ для надання послуг. Така ситуація виникла наприклад в місті Маріуполь, де з цього приводу на сесії міської ради відбувалися тривалі дебати, але остаточне рішення так і не було прийняте. Основною причиною відключення постачання гарячої води є заборгованість ККП «Маріупольтепломереж» у сумі 780 млн. грн. Нагадаємо, що на сьогодні не прийняті всі підзаконні акти до Закону України ««Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (від 3 листопада 2016 р. № 1730-VIII), а це дозволило б списати, наприклад,  ККП «Маріупольтепломереж» близько 300  млн. грн. заборгованості. А зменшення боргу наполовину, за активного сприяння міської влади дало б можливість вирішити питання гарячого водопостачання в міжопалювальний сезон.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)