30 / Травень, 2017
26 травня в Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Ефективне функціонування житлово-комунального господарства. Організація надання якісних житлово-комунальних послуг». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Серед учасників - міські, селищні, сільські голови, їх заступники, керівники і фахівці управлінь та відділів з питань житлово-комунального господарства.
Під час заходу, що пройшлов у місті Лохвиця, присутні ознайомилися із законодавчою базою, яка регулює питання у сфері житлово-комунального господарства, зокрема, були розглянуті Закони України «Про житлово-комунальні послуги», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про місцеве самоврядування в Україні», а також  представлено Програму розвитку та утримання житлово-комунальногогосподарства міста Лохвиця. Окрім того, обговорювалось питання підвищення ефективності і надійності функціонування системи життєзабезпечення громади та поліпшення якості житлово-комунальних послуг, яке необхідно вирішувати через зниження нераціональних витрат на енергоносії шляхом реалізації проектів з енергозбереження, розвитку та реконструкції систем теплопостачання, водопостачання і водовідведення за допомогою енергоощадного обладнання та технологій.
   
В ході практикуму  наголошувалось на тому, що об’єктивне інформування споживачів про новації в сфері житлово-комунального господарства, які є у тому чи іншому місті, є базовою умовою забезпечення захисту прав споживачів у сфері надання житлово-комунальних послуг. Для цього слід проводити громадські слухання, висвітлювати інформацію у ЗМІ та розповсюджувати інформаційні листівки.
Учасники ознайомилися із діяльність комунального підприємства «Лохвиця-сервіс», яке продемонструвало свою роботу. Напередодні літнього сезону особливо важливим питанням є переробка деревини та сухої трави, яка може стати причиною пожежі. Працівники КП «Лохвиця-сервіс» знайшли вирішення цієї небезпечної проблеми - була закуплена спеціальна дробильня для гілок. Вона перероблює деревину, яку потім підприємство використовує для опалення своїх приміщень, а також дитячих садочків та шкіл міста.
  
Під час обговорення та відведеного часу на запитання і відповіді практичним досвідом реалізації проектів енергозбереження та комплексним підходом до аналізу ефективності роботи систем водопостачання ділилися представники з міста Гадяча, Миргорода та Карлівки. Заступник Лохвицького міського голови Сергій Шрамко поділився із присутніми позитивними змінами та значною економією в коштах, якої вдалося досягти після заміни ртутних та натрієвих лампи у вуличних ліхтарях на енергозберігаючі LED-лампи.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)