05 / Жовтень, 2016

4 жовтня 2016 року Верховна Рада України розглянула та прийняла за основу законопроект (№ 4549) про внесення змін до базового закону з енергосервісу - Закону України № 327-VIII від 09.04.2015 «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації».

«Сьогодні цей законопроект надважливий для повноцінного запуску ринку енергосервісу у бюджетній сфері. Як відомо, основний закон з енергосервісу було прийнято ще в квітні 2015 року. Водночас, з 1 серпня цього року у зв’язку із прийняттям нового базового законодавства у сфері закупівель виник законодавчий бар’єр для проведення закупівель енергосервісу. Розуміючи цю ситуацію, Держенергоефективності спільно з народними депутатами було ініційовано та у співпраці із залученням зовнішніх експертів напрацьовано законопроект про внесення змін до Закону України  № 327-VIII від 09.04.2015 р.», - прокоментував рішення Верховної Ради України Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Законопроект містить як технічні правки у зв’язку із зміною базового законодавства в сфері закупівель, так і удосконалення положень відповідно до пропозицій потенційних учасників енергосервісу, у тому числі місцевих органів виконавчої влади.

С. Савчук також зазначив основну перевагу ЕСКО-механізму у бюджетній сфері. Це можливість провести утеплення шкіл, дитсадків, лікарень та інших будівель без залучення додаткових бюджетних коштів.

За прийняття законопроекту за основу у першому читанні проголосувало 236 народних депутатів України.

Нагадаємо, що цього року в Україні відбулися перші позитивні зрушення у напрямку запровадження ЕСКО-механізму у бюджетній сфері. До 1 серпня оголошено тендери у Києві (19 об’єктів), Вінницькій (1 об’єкт), Одеській (2 об’єкти) й Полтавській (2 об’єкти) областях. На сьогодні вже підписано перший енергосервісний договір у Савранському районі Одеської області. Також Вінницькою міською радою затверджено істотні умови ЕСКО-контракту та готується укладання договору.

За інформацією Урядового порталу

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)