21 / Жовтень, 2016

 

У парламентському Комітеті з питань бюджету робоча група з опрацювання висновків та пропозицій за участі членів парламентських Комітетів, Міністерства фінансів України, Рахункової палати України та Асоціації міст України розглядала:

  • 18-19 жовтня - законопроект про Державний бюджет України на 2017 рік (№5000, перше читання)

За результатами засідання підготовлено висновок парламентського Комітету з питань бюджету та проект постанови щодо висновків та пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи до законопроекту №5000.

У документі враховано такі пропозиції АМУ:

  • Визначення реалістичних джерел наповнення інфраструктурної субвенції для об’єднаних територіальних громад. (Субвенція пропонується в загальному фонді внаслідок чого ОТГ гарантовано отримають 1 млрд. грн. за рахунок стабільних джерел надходжень).
  • Передача фінансування 30 державних закладів охорони здоров'я (додаток № 10) виключно на обласний рівень за рахунок субвенції. (Надано відповідне доручення Уряду)
  • Збільшення обсягів субвенції на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 31 млн. грн. (Надано доручення Уряду спільно з Центральною виборчою комісією здійснити необхідні розрахунки).
  • Перехід на прямі міжбюджетні відносини усіх об’єднаних територіальних громад, в яких відбулися перші вибори в 2016 році (Уряду доручено провести уточнення показників міжбюджетних трансфертів у додатку № 6 до законопроекту відповідно до вимог частини четвертої статті 67 Бюджетного кодексу України).
  • Перерозподіл додаткової дотацію на утримання закладів освіти та охорони здоров’я (14,9 млрд. грн.), включивши в розрахунки бюджети об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення (Уряду надано доручення опрацювати питання перерозподілу між місцевими бюджетами загального обсягу додаткової дотації).
  • Передбачити додаткову дотацію на формування освітніх округів наступним бюджетам об’єднаних територіальних громад (Уряду доручено проаналізувати можливість надання у 2017 році відповідної додаткової дотації)
  • Надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на пільгове перевезення окремих категорій громадян та інші гарантовані державою пільги (Уряду доручено внести пропозиції щодо врегулювання питання фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та надання громадянам пільг з послуг зв'язку за рахунок коштів державного бюджету або законодавчого унормування права органів місцевого самоврядування на надання таких пільг)

Пропозиція АМУ щодо погашення неустойки (штрафи і пені) комунальних підприємств перед НАК «Нафтогаз» в обсязі 12 млрд грн для відновлення їх належної діяльності вирішується окремим законопроектом №5273.

20 жовтня Парламент прийняв постанову «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2017 рік» за основу та в цілому.

Пропозиції АМУ з інших питань, які поки не знайшли свого врегулювання, підтримані групою народних депутатів та шістьма парлментськими Комітетами, та були направлені відповідними висновками та пропозиціями. Асоціації міст України має сподівання, що вони будуть доопрацьовані до другого читання.

  • 19-20 жовтня - законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№ 5131)

Пропозиції Асоціації міст України враховані у висновку парламентського Комітету з питань бюджету, який рекомендовано Парламенту прийняти у першому читанні.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)