23 / Червень, 2023

22 червня 2023 року відбулась конференція на тему «Проведення інформаційної кампанії з протидії шахрайствам. Забезпечення в організації та проведення загальнодержавної інформаційної кампанії щодо протидії зростанню кількості шахрайств, пов’язаних зі здійсненням фінансових операцій через Інтернет, шахрайськими (фішинговими) повідомленнями, інтернет-жебрацтвом тощо», організована Асоціацією міст України спільно з Департаментом кіберполіції Національної поліції України.

До заходу долучились онлайн 365 учасників: представники органів місцевого самоврядування, керівники  У(В)ПК в областях, експерти.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, зазначив, що цей захід став першою практичною складовою співпраці Асоціації міст України та Департаменту кіберполіції Національної поліції України в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю.

«Важливою складовою протистояння  кіберзлочинності та запорукою кібербезпеки є своєчасне інформування громадян про можливі схеми й способи дії шахраїв. Важливу роль у протидії шахрайству відіграють органи місцевого самоврядування, які є найближчими до людей,  до яких люди звикли звертатись зі своїми проблемами», - зазначив О.Слобожан.

Юрій Виходець, начальник ДКП НПУ, полковник поліції, ознайомив учасників конференції з найбільш поширеними методами інтернет-шахрайства, зокрема, під час здійснення онлайн-покупок, здійснення пожертв, використання фейкових інтернет-сторінок державних органів тощо.

За результатами конференціі домовилися продовжити налагодження комунікації та проводити в регіонах спільні заходи через регіональні відділення АМУ та управління і відділи протидії кіберзлочинам в областях.

 

Для використання в роботі надаємо матеріали конференції:

- відеозапис заходу;

- роз’яснення з окремих питань протидії кіберзлочинам.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)