15 / Березень, 2023

14 березня 2023 року у Хмельницькому відбулися чергові Загальні збори Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України.

Участь у зборах взяли:

Віолета Лабазюк, голова Хмельницької обласної ради,

Сергій Тюрін, перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації,

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України,

голови більшості громад  Хмельницької області.

Під час засідання затвердили Звіт  за 2021-2022 рр.  та План роботи Хмельницької виконавчої дирекції Асоціації міст України на 2023 рік, які представив голова Хмельницького РВ Асоціації міст України, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

«Звичайно, не все, що ми планували у 2021 році, коли мене обрали головою регіонального відділення Асоціації міст України, вдалося реалізувати. Повномасштабна війна внесла свої корективи у роботу. Пріоритети змінилися, але ми зробили чимало і РВ ні на день не припиняло своєї роботи», - зазначив Голова Хмельницького РВ.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів про роботу Асоціації міст України в умовах воєнного стану, про ключові проблеми органів місцевого самоврядування, вирішенням яких наразі займається Асоціація міст України. Він наголосив, що зусиллями Асоціації міст України у Державному бюджеті на 2023 рік вперше передбачено для бюджетів місцевого самоврядування:

- 23,9 млрд грн додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф;

- 16,1 млрд грн Фонду ліквідації наслідків збройної агресії;

- 1,5 млрд грн субвенції на облаштування безпечних умов в школах.

Крім того, у державному кошторисі на поточний рік попереджено втрат місцевих бюджетів 69,6 млрд грн. Зокрема, Асоціація міст України домоглась скерування 200 мільйонів гривень субвенції з держбюджету на компенсацію ризику населенню  у зоні спостереження.

Олександр Слобожан розповів також про можливості громад, які є членами Асоціації міст України, в отриманні допомоги фахівців у різних напрямках роботи, в міжнародному співробітництві та розвитку якості послуг мешканцям громад.

Голови громад Хмельниччини  спільно обговорили виклики сьогодення та роль місцевих рад у їх вирішенні, шляхи розвиту громад, надали пропозиції напрямків роботи на різних рівнях для зміцнення місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)