23 / Серпень, 2023

22 серпня 2023 року у місті Суми відбулися чергові Загальні збори Сумського регіонального відділення Асоціації міст України.

 

У роботі Зборів, крім представників громад, взяли участь:

Володимир Артюх, Голова Сумської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації,

Віктор Федорченко, Голова Сумської обласної ради,

Михайло Ананченко, народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики,

Микола Задорожній, народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань бюджету,

Ігор Васильєв, народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування,

Марія Зонова, заступниця голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації,

Олексій Дрозденко, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

 

Головував на засіданні Олександр Лисенко, Голова Сумського Регіонального відділення Асоціації міст України, Сумський міський голова.

 

Згідно до Порядку денного Зборів, учасники обговорили:

- проблеми територіальних громад, які виникають в умовах воєнного стану, в тому числі щодо будівництва/облаштування безпечних укриттів;

- перспективи бюджету 2024 року та врегулювання на законодавчому рівні здійснення видатків з бюджетів територіальних громад на потреби Сил безпеки й оборони України,

- новий Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

 

Володимир Артюх привітав учасників заходу та розповів про основні завдання, які покладаються на місцеве самоврядуванням прикордонної з російським агресором Сумської області, що від моменту повномасштабного вторгнення перебуває під постійними обстрілами з важкими наслідками. «В умовах сьогоднішніх воєнних реалій, на громади покладено відповідальну місію, від якої залежить не тільки життя громад, але й регіону та країни в цілому. Йдеться не лише про розвиток, але й оборону та захист населення, і це головний виклик для всіх нас».

Віктор Федорченко розповів про співпрацю обласної ради з міськими, сільськими та селищними радами області та їх позитивні здобутки.

Михайло Ананченко звернув увагу на ситуацію з зарахуванням ПДФО військовослужбовців до місцевих бюджетів та запропонував розглянути можливість законодавчого врегулювання сплати податку за місцем фактичного розміщення військових, а не за місцем реєстрації військових частин.

Микола Задорожний розповів про підготовку проєкту державного бюджету на 2024 рік та плани врегулювання на законодавчому рівні можливостей здійснення видатків з бюджетів територіальних громад на потреби ЗСУ.

Ігор Васильєв повідомив про основні проєкти відновлення, які реалізуються на теренах Сумщини, та ті додаткові можливості для розвитку, що будуть доступні громадам наступного року.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, доповів про роботу Асоціації міст України в умовах воєнного стану за 2022 рік та про напрацювання 2023 року.

Особливу увагу приділив проблемі дефіциту надходження освітньої субвенції до місцевих бюджетів, підготовці проєкту державного бюджету 2024 року. Окремо Виконавчий директор наголосив на необхідності переходу на нову систему вирівнювання місцевих бюджетів: «Вертикально-горизонтальне вирівнювання, на яке перейшла більшість країн Євросоюзу, вирішує проблеми реверсу, стимулює економічний розвиток громад. Асоціація подала цей формат як пропозицію до Плану відновлення, вона адаптована в проєкті Указу Президента».

Оксана Продан, Радниця голови Асоціації міст України, розповіла про навчальні заходи, які проводить Асоціація міст України для службовців місцевого самоврядування, про законодавчу роботу, та вручила Подяки Голови Асоціації міст України Віталія Кличка головам громад Сумської області.

Павло Кузьменко, Охтирський міський голова, Юрій Бова, Тростянецький міський голова, та Людмила Бірюкова, Великописарівський селищний голова, розповіли про складне сьогодення територіальних громад на прикордонні з російським агресором, у тому числі щодо необхідності будівництва та облаштування надійних бомбосховищ для громадян.

Юрій Зарко, Білопільський міський голова, та Андрій Дружченко, Ворожбянський міський голова, розповіли про стан місцевих бюджетів територіальних громад та виклики, що постають під час підготовки бюджетів на 2024 рік.

Представники громад-членів Сумського РВ Асоціації міст України одноголосно затвердили звіт про роботу Сумського регіонального відділення Асоціації міст України за 2021-2022 рр., який представив Олександр Лисенко. «Сьогодні вперше ми проводили наші загальні збори в такому розширеному форматі, спільно з виконавчим директором АМУ Олександром Слобожаном, очільниками Сумської обладержадміністрації та Сумської обласної ради, народними депутатами України. Вважаю що такий формат допоможе нам спільними зусиллями подолати ті проблеми, які стоять перед місцевим самоврядуванням Сумщини та прийти до нашої спільної мети — Перемоги у війні та побудови сильної і спроможної України», — підбив підсумок Голова Сумського Регіонального відділення Асоціації міст України, Сумський міський голова.

 

Представники громад - членів Сумського РВ Асоціації міст України обговорили також інші нагальні проблеми місцевого самоврядування області й України та визначили шляхи їх вирішення, а також шляхи розвиту громад.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)